Product Brand |
Schneider |
| Product main category | TeSys |
| Compatibility sub category | LC1D09…LC1D38 |
| Poles description | 3P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC/DC |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC |
| Height x Width x Depth | 77 mm x 45 mm x 84 mm |
| Product weight | 0.124 kg |
| Standards | IEC 60947-5-1 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳1,791.00
was
৳3,255.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | LRD03 |
| MRP BDT (Tk) | ৳3,255.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}