Product Brand |
Siemens |
| Product main category | 3TW42 |
| Product or component type | Enclosed DOL starter |
| Poles description | 3P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC |
| [Uc] control circuit voltage | 380 V AC |
| Thermal protection adjustment range | 2.0...3.2 A |
| Motor power kW | ... kW @ 380/400 V |
| Control type | Push-button start green I Push-button stop/reset red O |
| Standards | IEC 60947-4-1 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳4,725.00
was
৳6,300.00
Details
More Information
| Manufacturer | Siemens |
|---|---|
| Rated Power - kW | 1KW |
| Part Nunber | 3TW42901AB68 |
| MRP BDT (Tk) | ৳6,300.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}