Product Brand |
Schneider Electric |
| Product main category | Standard Switch |
| Range of product | Neo |
| Rated voltage | 250 V AC |
| Rated current | 10 A |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Mounting support | Wall |
| Device mounting | Flush, Surface |
| Bulb type | LED blue |
| Material | Brass metal parts Polycarbonate plastic part Steel metal parts |
| Connections - terminals | Pillar terminals |
| Dimension (H x W x D) mm | 87 mm x 87 mm x 36 mm |
| Product weight | |
| Standards | EN 60669-1, GB 16915.1 |
Special Price
৳594.00
was
৳990.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | E3031H1_EBGS |
| MRP BDT (Tk) | ৳990.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}