Product Brand |
Schneider Electric |
| Product main category | Standard Switch |
| Range of product | ZENcelo |
| Rated voltage | 250 V AC |
| Rated current | 20 A |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Mounting support | Wall |
| Device mounting | Flush, Surface |
| Local signalling | Amber |
| Material | Polycarbonate, for base Polycarbonate, for surround Polycarbonate, for cover Polycarbonate + GF 20 %, for grid plate |
| Connections - terminals | Brass rod terminals |
| Dimension (H x W x D) mm | 87 mm x 87 mm x 31 mm |
| Product weight | |
| Standards | EN 60669-1, GB 16915.1 |
Special Price
৳480.00
was
৳800.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | E8431_1_SA |
| MRP BDT (Tk) | ৳800.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}