Product Brand |
Schneider Electric |
| Product main category | Light Dimmer Switch |
| Range of product | ZENcelo |
| Rated voltage | 220...240 V AC |
| Rated current | |
| Network frequency | 50 Hz |
| Mounting support | Wall |
| Device mounting | Flush, Surface |
| Local signalling | Indicator light LED amber on Indicator light LED blue off |
| Material | Brass metal parts Polycarbonate plastic part Steel metal parts |
| Connections - terminals | |
| Dimension (H x W x D) mm | 87 mm x 87 mm x 35 mm |
| Product weight | |
| Standards | IEC 60669-2-1 |
Special Price
৳5,340.00
was
৳8,900.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | E8431EPD4_SZ |
| MRP BDT (Tk) | ৳8,900.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}