Product Brand |
Schneider Electric |
| Product main category | Telephone socket |
| Range of product | ZENcelo |
| Rated voltage | |
| Rated current | 1.5 A @ 125 Vrms AC |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Mounting support | Wall |
| Device mounting | Flush, Surface |
| Communication network category | Voice : 3e |
| Material | Phosphor bronze with gold plating, (for contact) Phosphor bronze with nickel plating, (for IDC contact) |
| Contact resistance | Voice : <= 1 µOhm |
| Dimension (H x W x D) mm | 87 mm x 87 mm x 36 mm |
| Product weight | |
| Standards | TIA/EIA-568-B.2-1, ASTMD4566-98 |
Special Price
৳600.00
was
৳1,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | E8431RJS4_SA |
| MRP BDT (Tk) | ৳1,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}