Product Brand |
Schneider Electric |
| Product main category | Bell Push Switch |
| Range of product | ZENcelo |
| Rated voltage | 250 V AC |
| Rated current | 10 A |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Mounting support | Wall |
| Device mounting | Flush, Surface |
| Local signalling | Fluorescent green |
| Material | Brass metal parts Polycarbonate plastic part Steel metal parts |
| Connections - terminals | Pillar terminals |
| Dimension (H x W x D) mm | 87 mm x 87 mm x 31 mm |
| Product weight | |
| Standards | GB 16915.1, IEC 60669-1 |
Special Price
৳480.00
was
৳800.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | E8431BP1_SA |
| MRP BDT (Tk) | ৳800.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}