Product Brand |
Schneider |
| Product main category | TeSys |
| Compatibility sub category | TeSys F |
| Poles description | 3P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC/DC |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC/ V DC |
| Control circuit voltage | 220 V AC |
| [Ie] rated operational current | 185A |
| Auxiliary contact | 1NO + 1NC |
| Mechanical durability | 10 Mcycles |
| Height x Width x Depth | 174 mm x 168.5 mm x 181 mm |
| Product weight | 4.65 kg |
| Standards | EN 60947-4-1 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳34,872.00
was
৳58,120.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Ampere (A) - AC3 | 185A |
| Rated Power - kW | 100KW |
| Coil voltage (V) | 220V AC |
| Part Nunber | LC1F185M7 |
| MRP BDT (Tk) | ৳58,120.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}