| Technical Spec | SIRIUS |
| Product Model / Size | 3RT / S10 |
| Poles description | 3P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC/DC |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC/ V DC |
| Control circuit voltage | 230 V AC |
| [Ie] rated operational current | 225-300A |
| Auxiliary contact | 2NO + 2NC |
| Mechanical durability | 10 Mcycles |
| Height x Width x Depth | 210 mm x 145 mm x 202 mm |
| Product weight | |
| Standards | EN 60947-4-1 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳45,980.00
was
৳83,600.00
Details
More Information
| Manufacturer | Siemens |
|---|---|
| Ampere (A) - AC3 | 225A |
| Rated Power - kW | 110KW |
| Coil voltage (V) | 230V AC |
| Part Nunber | 3RT1064-6AP36 |
| MRP BDT (Tk) | ৳83,600.00 |
| Product Model | 3RT/S10 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}