Product Brand |
ABB |
| Product main category | UA capacitor contactors |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Control supply voltage | 220…230 V AC |
| Auxiliary contacts | 0NC + 1NO |
| Capacity | 12.5KVAR @ 400...415V AC |
| Operating current at AC-6b at 690 V |
16 A |
| Mechanical service life | |
| Height x Width x Depth | 120 mm x 44 mm x 107 mm |
| Product weight | 0.46 Kg |
| Warranty period | 12 Month |
| Standards |
Special Price
৳7,200.00
was
৳12,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | ABB |
|---|---|
| Part Nunber | UA 16-30-10 RA |
| MRP BDT (Tk) | ৳12,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}