Product Brand |
Siemens |
| Product main category | 3RT26 capacitor contactors |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Control supply voltage | 230 ... 230 V AC |
| Auxiliary contacts | 1NC + 1NO |
| Capacity | 12.5KVAR @ 400V AC |
| Operating current at AC-6b at 690 V |
18 A |
| Mechanical service life | 3 Mcycle |
| Height x Width x Depth | 125 mm x 45 mm x 120 mm |
| Product weight | |
| Warranty period | 12 Month |
| Standards |
Special Price
৳4,050.00
was
৳5,400.00
Details
More Information
| Manufacturer | Siemens |
|---|---|
| Part Nunber | 3RT2617-1AP03 |
| MRP BDT (Tk) | ৳5,400.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}