Product Brand |
PCE |
| Product main category | Industrial Socket |
| Connector Series | Surface Socket |
| Kind of connector | Female |
| Connector | Socket |
| Rated current | 125 A |
| Rated voltage | 400V AC |
| Type of pin configuration | 3-Pin+N+PE |
| Number of pins | 5-Pin |
| Wire cross section | 16...50mm2 |
| Electrical mounting | Screw terminal |
| Contact material | Brass |
| IP rating | IP67 |
| Dimension (H x W x D) mm | |
| Product weight | 2.07 Kg |
| Standards | IEC 60309 |
| Country of Origin | Austria |
৳17,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | PCE |
|---|---|
| Ampere Rating (A) | 125A |
| Part Nunber | 145-6 |
| MRP BDT (Tk) | ৳17,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}