Product Brand |
Schneider Electric |
| Product main category | Power Socket-Outlet |
| Range of product | ZENcelo |
| Rated voltage | 250 V AC |
| Rated current | 13 A |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Mounting support | Wall |
| Device mounting | Flush, Surface |
| Load type | Resistive |
| Material | Brass contact Phosphor contact Polycarbonate base Polycarbonate grid plate Polycarbonate surround |
| Connections - terminals | Folded terminal |
| Dimension (H x W x D) mm | 87 mm x 87 mm x 8 mm |
| Product weight | |
| Standards | BS 1363, MS 589, SS 145 |
Special Price
৳780.00
was
৳1,300.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | E8415_SZ |
| MRP BDT (Tk) | ৳1,300.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}