Product Brand |
Schneider Electric |
| Product main category | Power Socket-Outlet |
| Range of product | Neo |
| Rated voltage | 250 V AC |
| Rated current | 13 A |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Mounting support | Wall |
| Device mounting | Flush, Surface |
| Load type | Resistive |
| Material | Brass contact Copper with silver onlay bridge Nylon shutter Polycarbonate grid plate Polycarbonate surround Steel with brass plating screws Steel with brass plating terminals |
| Connections - terminals | Pillar terminals |
| Dimension (H x W x D) mm | 147 mm x 87 mm x 18 mm |
| Product weight | |
| Standards | BS 1363, MS 589, SS 145 |
Special Price
৳1,430.00
was
৳2,200.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | ET3025D_EWWW |
| MRP BDT (Tk) | ৳2,200.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}