Product Brand |
Schneider |
| Product main category | Detuned Reactor |
| Network frequency | 50 Hz |
| Rated voltage | 400 V AC |
| Capacity | 12.5 kvar @ 400 V AC |
| Tuning order | 2.7 - 135 Hz - 14 % - 50 Hz |
| Fundamental current rating | 18 A |
| [Imp] maximum permanent current | 1.12 x I1 |
| [Ui] rated insulation voltage | 1.1 KV |
| Dynamic withstand current | 2.2 x Isc |
| Dielectric test voltage | 4 kV for 1 minute at 50 Hz |
| Type of installation | Indoor |
| Connections - terminals | Pad terminal |
| Height x Width x Depth | 220 mm x 240 mm x 160 mm |
| Product weight | 14.5 kg |
| Warranty period | 12 Month |
| Standards | IEC 60068 |
Special Price
৳51,900.00
was
৳86,500.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | LVR14125A40T |
| MRP BDT (Tk) | ৳86,500.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}