Product Brand |
Schneider |
| Product main category | TeSys VARIO |
| Poles description | 3P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC |
| Switch function | Emergency stop |
| Control type | Rotary handle |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC |
| Mechanical durability | 30000 cycles |
| Height x Width x Depth | 170 mm x 150 mm x 152 mm |
| Product weight | 0.93 kg |
| Standards | IEC 60947-4-1 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳26,000.00
was
৳40,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Ampere Rating (A) | 140A |
| Number of Poles | 3P |
| Part Nunber | VCF6GEN |
| MRP BDT (Tk) | ৳40,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}