Technical Spec |
SIRIUS |
| Product Model / Size | 3RT / S0 |
| Poles description | 3P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC/DC |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC/ V DC |
| Control circuit voltage | 230 V AC |
| [Ie] rated operational current | 9-38A |
| Auxiliary contact | 1NO + 1NC |
| Mechanical durability | 10 Mcycles |
| Height x Width x Depth | 85 mm x 45 mm x 97 mm |
| Product weight | |
| Standards | EN 60947-4-1 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳4,620.00
was
৳8,400.00
Details
More Information
| Manufacturer | Siemens |
|---|---|
| Ampere (A) - AC3 | 32A |
| Rated Power - kW | 15KW |
| Coil voltage (V) | 230V AC |
| Part Nunber | 3RT2027-1AP00 |
| MRP BDT (Tk) | ৳8,400.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}