Product Brand |
ABB |
| Product main category | AX & AF |
| Compatibility sub category | AF265-AF370 |
| Poles description | 3P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC |
| Control circuit voltage | 230 V AC |
| [Ie] rated operational current | 265-370A |
| Auxiliary contact | 1NO + 1NC |
| Mechanical durability | 5 Mcycles |
| Height x Width x Depth | 225 mm x 140 mm x 180 mm |
| Product weight | 4.640 kg |
| Standards | EN 60947-4-1 |
| Country of origin | Sweden |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳57,200.00
was
৳104,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | ABB |
|---|---|
| Ampere (A) - AC3 | 305A |
| Rated Power - kW | 160KW |
| Coil voltage (V) | 100-250V AC/DC |
| Part Nunber | AF305-30-11-13 |
| MRP BDT (Tk) | ৳104,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}