Product Brand |
Schneider Electric |
| Product main category | Tap-off Plug |
| [Ue] rated operational voltage | 230...400 V AC |
| [Ie] rated operational current | 16 A at 35 °C |
| Busbar trunking polarity | L2 + L1 + L3 + N + PE L1 + N + PE |
| Tap-off unit connector type | With phase selection |
| Protection type | With fuse |
| Length | 1 m |
| Height x Width x Depth | 53 mm x 168 mm x 33 mm |
| Product weight | 90 g |
| Standards | EN/IEC 60439-2 EN/IEC 61439-6 |
৳5,500.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | KBC16DCF21 |
| MRP BDT (Tk) | ৳5,500.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}