Product Brand |
Schneider Electric |
| Product main category | Data socket |
| Range of product | Neo |
| Rated voltage | |
| Rated current | 1.5 A @ 125 Vrms AC |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Mounting support | Wall |
| Device mounting | Flush, Surface |
| Communication network category | Data : 5e |
| Material | Polycarbonate plastic part Phosphor bronze with gold plating contact Phosphor bronze with nickel plating IDC contact |
| Contact resistance | Data : <= 1000 µOhm |
| Dimension (H x W x D) mm | 87 mm x 87 mm x 36 mm |
| Product weight | |
| Standards | BS 5733, GB 17466 |
Special Price
৳1,625.00
was
৳2,500.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | E3032RJ5E_WW |
| MRP BDT (Tk) | ৳2,500.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}