Product Brand |
Schneider |
| Product main category | TeSys VARIO |
| Poles description | 3P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC |
| Switch function | Emergency stop |
| Control type | Rotary handle |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC |
| Mechanical durability | 100000 cycles |
| Height x Width x Depth | 146 mm x 90 mm x 131 mm |
| Product weight | 0.5 kg |
| Standards | IEC 60947-4-1 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳4,225.00
was
৳6,500.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Ampere Rating (A) | 20A |
| Number of Poles | 3P |
| Part Nunber | VCF0GE |
| MRP BDT (Tk) | ৳6,500.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}