Product Brand |
Schneider |
| Product main category | Kavacha |
| Poles description | 3P |
| Environmental characteristic | Weatherproof |
| IP degree | IP66 |
| Switch function | Isolating switch |
| Control type | Rotary handle |
| [Ue] rated operational voltage | 440 V AC |
| [Ie] rated operational current | 20 A |
| Height x Width x Depth | 170 mm x 82 mm x 90 mm |
| Standards | IEC 60947-3 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳2,795.00
was
৳4,300.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Ampere Rating (A) | 20A |
| Number of Poles | 3P |
| Part Nunber | WHT20_GY |
| MRP BDT (Tk) | ৳4,300.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}