Technical Spec |
5SL4 |
| Breaker Rating | 6-63A |
| Product Model | 5SL4 |
| Poles description | 2P |
| Breaking capacity | 10 KA |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC/DC |
| [Ue] rated operational voltage | 440 V AC, 60 V DC |
| Characteristic | C- Curve |
| Control type | Toggle |
| Mounting support | 35 mm DIN rail |
| Trip unit technology | Thermal-magnetic |
| Mechanical durability | 20000 cycles |
| Height x Width x Depth | 90 mm x 36 mm x 76 mm |
| Product weight | 0.235 Kg |
| Standards | DIN EN 61346-2 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳850.00
was
৳1,700.00
Details
More Information
| Manufacturer | Siemens |
|---|---|
| Ampere Rating (A) | 20A |
| Number of Poles | 2P |
| Breaking Capacity (Icu) | 10KA |
| Part Nunber | 5SL42207RC |
| MRP BDT (Tk) | ৳1,700.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}