Technical Spec |
Schneider |
| Product Model | Acti 9 iPRD |
| Product type | SPD |
| Maximum discharge current2 | 20 kA |
| [Up] voltage protection level | 1.4 kV |
| Poles description | 1P + N |
| Network type | AC |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| [Ue] rated operational voltage | 230/400 V AC |
| Surge arrester class type | Type 2 |
| Surge arrester technology | MOV + GDT |
| Earthing system | TN-S, TT |
| Response time | <= 25 ns |
| Mounting support | DIN rail |
| Height x Width x Depth | 85 mm x 36 mm x 69 mm |
| Product weight | .215 Kg |
| Standards | EN 61643-11 : 2012 IEC 61643-11 : 2011 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳7,150.00
was
৳11,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | A9l20501 |
| MRP BDT (Tk) | ৳11,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}