Technical Spec |
Schneider |
| Product Model | Acti 9 iPRD |
| Product type | SPD |
| Maximum discharge current | 40 kA |
| [Up] voltage protection level | 1.4 kV |
| Poles description | 3P + N |
| Network type | AC |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| [Ue] rated operational voltage | 230/400 V AC |
| Surge arrester class type | Type 2 |
| Surge arrester technology | MOV + GDT |
| Earthing system | TN-S, TT |
| Response time | <= 25 ns |
| Mounting support | DIN rail |
| Height x Width x Depth | 85 mm x 72 mm x 69 mm |
| Product weight | 0.450 kg |
| Standards | EN 61643-11 : 2012 IEC 61643-11 : 2011 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳11,700.00
was
৳18,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | A9L20601 |
| MRP BDT (Tk) | ৳18,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}