Product Brand |
Schneider |
| Product main category | TeSys |
| Compatibility sub category | GV2 |
| Poles description | 3P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC |
| Trip unit technology | Thermal-magnetic |
| Mechanical durability | 100000 cycles |
| Fire resistance | 960 °C |
| Height x Width x Depth | 89 mm x 45 mm x 78 mm |
| Product weight | 0.26 kg |
| Standards | IEC 60947-4-1 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳4,015.00
was
৳7,300.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | GV2ME32 |
| MRP BDT (Tk) | ৳7,300.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}