Technical Spec |
Schneider |
| Product Model | Phaseo |
| Product type | Power supply Unit |
| Power supply type | Regulated switch mode |
| Input voltage | 100...240 V AC phase to phase, terminal(s): L1-L2 100...240 V AC single phase, terminal(s): N-L1 110...220 V DC |
| Network frequency | 47...63 Hz |
| Output voltage | 24 V DC |
| Output voltage limits | 100...120 % adjustable |
| Rated power in W | 72 W |
| Input protection type | Integrated fuse (not interchangeable) |
| Power supply output current | 3 A |
| Output protection type | Against overload, protection technology: 1.1 x In Against overvoltage, protection technology: tripping if U > 1.5 x Un Against short-circuits, protection technology: automatic reset Against undervoltage, protection technology: tripping if U < 0.8 x Un |
| Line and load regulation | +/- 3 % |
| Status LED | 1 LED green for output voltage 1 LED orange for input voltage |
| Height x Width x Depth | 120 mm x 27 mm x 120 mm |
| Product weight | 0.52 kg |
| Standards | UL 508 CSA C22.2 No 60950-1 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳6,825.00
was
৳10,500.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | ABL8REM24030 |
| MRP BDT (Tk) | ৳10,500.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}