Product Brand |
Schneider |
| Product main category | Compact INS |
| Poles description | 4P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC / DC |
| Switch function | Emergency stop |
| Control type | Rotary handle |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC |
| Mechanical durability | 15000 cycles |
| Height x Width x Depth | 136 mm x 140 mm x 96 mm |
| Product weight | 2.2 kg |
| Standards | IEC 60947-1, IEC 60947-3 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳19,500.00
was
৳30,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Ampere Rating (A) | 250A |
| Number of Poles | 4P |
| Part Nunber | 31107 |
| MRP BDT (Tk) | ৳30,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}