Technical Spec |
Schneider (EZC) |
| Breaker Rating | 15-100A |
| Product Main model | Easypact EZC |
| Product Sub model | |
| Poles description | 3P |
| Circuit breaker type | Fixed |
| Breaking capacity | 30 KA |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC & DC |
| [Ue] rated operational voltage | 550 V AC, 250 V DC |
| Device application | Distribution |
| Trip unit technology | Thermal-magnetic |
| Protection type | Overload protection (thermal) |
| Short-circuit protection (magnetic) | |
| Trip unit protection functions | LI |
| Auxiliary contact composition | Without |
| Mechanical durability | 8500 cycles |
| Connection pitch | 25 mm |
| Height x Width x Depth | 130 mm x 75 mm x 60 mm |
| Product weight | |
| Standards | IEC 60947-2, GB 14048.2, NEMA AB1 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳5,346.00
was
৳8,910.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Ampere Rating (A) | 25A |
| Breaker Type | Fixed |
| Number of Poles | 3P |
| Breaking Capacity (Icu) | 15KA |
| Part Nunber | EZC100N3025 |
| MRP BDT (Tk) | ৳8,910.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}