Product Brand |
Schneider |
| Product main category | TeSys capacitor contactors |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Control supply voltage | 220 V AC |
| Auxiliary contacts | 1NC + 1NO |
| Capacity | 25KVAR @ 400...440V AC |
| Operating current at AC-6b at 690 V |
29 A |
| Mechanical service life | |
| Height x Width x Depth | 84 mm x 56 mm x 122 mm |
| Product weight | 0.63 Kg |
| Warranty period | 12 Month |
| Standards | IEC 60070, IEC 60831 |
Special Price
৳7,800.00
was
৳13,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | LC1DMK11M7 |
| MRP BDT (Tk) | ৳13,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}