Product Brand |
Schneider |
| Product main category | Harmony XB5 |
| Product application | Complete selector switch |
| [Us] rated supply voltage | 230...240 V AC |
| Supply voltage limits | 195...264 V AC |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Type of operator | Stay put |
| Operator position | 3 positions +/- 45° |
| Mounting diameter | 22 mm |
| Bezel material | Plastic |
| Contacts composition | 2NO + 0NC |
| Contact operation | Slow-break |
| Short-circuit protection | 10 A cartridge fuse type gG |
| Service life | 1000000 cycles |
| IP degree of protection | IP67 |
| Height x Width x Depth | 42 mm x 30 mm x 70 mm |
| Package weight | 0.052 Kg |
| Country of origin | France |
| Standards | UL 508, EN/IEC 60947-1 |
Special Price
৳715.00
was
৳1,100.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | XB5AD33 |
| MRP BDT (Tk) | ৳1,100.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}