Technical Spec |
Schneider |
| Breaker Rating | 1250A |
| Product Model | PCOB-36 |
| Rated continuous current | 1250 A |
| Rated Voltage | 36 kV |
| Network frequency | 50 Hz |
| Network type | AC |
| Degree of protection | IP55 |
| Operating sequence | O-0.3s-CO-3min-CO |
| Pole Material | Porcelain |
| Temperature class | ≤ 40°C |
| Dimension (H x W x D) | |
| Weight (Breaker/HDG structure) | 320 Kg / 60 Kg (Aprox.) |
| Standards | IEC-62271-100/IS-13118 |
Special Price
৳1,140,000.00
was
৳1,900,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | PCOB36 |
| MRP BDT (Tk) | ৳1,900,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}