Product Brand |
LS |
| Product main category | Metasol |
| Compatibility sub category | MMS-100S |
| Poles description | 3P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC |
| Trip unit technology | Thermal-magnetic |
| Mechanical durability | 50000 cycles |
| Fire resistance | |
| Height x Width x Depth | 165 mm x 70 mm x 171 mm |
| Product weight | 2.2 kg |
| Standards | IEC 60947-4-1 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳17,556.00
was
৳21,945.00
Details
More Information
| Manufacturer | LS |
|---|---|
| Rated Power - kW | 37KW |
| Part Nunber | MMS-100S 75A |
| MRP BDT (Tk) | ৳21,945.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}