| Technical Spec | SIRIUS |
| Product Model / Size | 3RT / S2 |
| Poles description | 3P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC/DC |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC/ V DC |
| Control circuit voltage | 230 V AC |
| [Ie] rated operational current | 50-80A |
| Auxiliary contact | 1NO + 1NC |
| Mechanical durability | 10 Mcycles |
| Height x Width x Depth | 114 mm x 55 mm x 130 mm |
| Product weight | |
| Standards | EN 60947-4-1 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳12,430.00
was
৳22,600.00
Details
More Information
| Manufacturer | Siemens |
|---|---|
| Ampere (A) - AC3 | 80A |
| Rated Power - kW | 37KW |
| Part Nunber | 3RT2038-1AP00 |
| MRP BDT (Tk) | ৳22,600.00 |
| Product Model | 3RT/S2 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}