Product Brand |
Schneider Electric |
| Product main category | Standard Switch |
| Range of product | Vivace |
| Rated voltage | 250 V AC |
| Rated current | 16 A |
| Network frequency | 50 Hz |
| Mounting support | Wall |
| Device mounting | Flush |
| Local signalling | |
| Material | Brass and phosphor bronze Polycarbonate (grid plate) Polycarbonate (surround) Polycarbonate (base) |
| Connections - terminals | Pillar terminal |
| Dimension (H x W x D) mm | 87 mm x 87 mm x 35 mm |
| Product weight | |
| Standards | IEC 60669-1 |
Special Price
৳1,020.00
was
৳1,700.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | KB34S_1 |
| MRP BDT (Tk) | ৳1,700.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}