Product Brand |
Schneider Electric |
| Product main category | Lighting BBT |
| [Ue] rated operational voltage | 230...400 V AC |
| [Ui] rated insulation voltage | 690 V AC |
| [Ie] rated operational current | 40 A at 35 °C |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Material | Aluminium |
| Busbar description | Straight length |
| Busbar trunking polarity | 3L + N + PE |
| Number of tap-off outlets | 2 |
| Height x Width x Depth | 60 mm x 2100 mm x 51 mm |
| Length | 2 m |
| Product weight | 1.9 kg |
| Standards | EN/IEC 60439-2 |
৳22,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | KBB40ED4202W |
| MRP BDT (Tk) | ৳22,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}