Product Brand |
LS |
| Product main category | METASOL |
| Compatibility sub category | MC-500a...MC-800a |
| Poles description | 3P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC |
| Control circuit voltage | 220 V AC |
| [Ie] rated operational current | 500-800A |
| Auxiliary contact | 2NO + 2NC |
| Mechanical durability | 2.5 Mcycles |
| Height x Width x Depth | 312 mm x 285 mm x 245.3 mm |
| Product weight | 22.4 kg |
| Standards | EN 60947-4-1 |
| Country of origin | Koria |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳145,600.00
was
৳182,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | LS |
|---|---|
| Ampere (A) - AC3 | 800A |
| Rated Power - kW | 440KW |
| Coil voltage (V) | 220V AC |
| Part Nunber | MC-800a - 220V AC |
| MRP BDT (Tk) | ৳182,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}