Technical Spec |
SIRIUS |
| Product Model / Size | 3RT / S3 |
| Poles description | 3P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC/DC |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC/ V DC |
| Control circuit voltage | 230 V AC |
| [Ie] rated operational current | 95A |
| Auxiliary contact | 1NO + 1NC |
| Mechanical durability | 10 Mcycles |
| Height x Width x Depth | 146 mm x 70 mm x 139 mm |
| Product weight | |
| Standards | EN 60947-4-1 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳20,350.00
was
৳37,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | Siemens |
|---|---|
| Ampere (A) - AC3 | 95A |
| Rated Power - kW | 45KW |
| Coil voltage (V) | 230V AC |
| Part Nunber | 3RT2046-1AP00 |
| MRP BDT (Tk) | ৳37,000.00 |
| Product Model | 3RT/S3 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}