Technical Spec |
Acti-9 |
| Breaker Rating | 2-63A |
| Product Model | A9L |
| Poles description | 3P |
| Breaking capacity | 10 KA |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC/DC |
| [Ue] rated operational voltage | 240-415 V AC, 100-125 V DC |
| Characteristic | C- Curve |
| Control type | Toggle |
| Mounting support | 35 mm DIN rail |
| Trip unit technology | Thermal-magnetic |
| Mechanical durability | 20000 cycles |
| Height x Width x Depth | 85 mm x 54mm x 77.5 mm |
| Product weight | 0.315 kg |
| Standards | IEC/EN 60898-1, IEC 60947-2 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳1,792.00
was
৳2,560.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Ampere Rating (A) | 4A |
| Number of Poles | 3P |
| Breaking Capacity (Icu) | 10KA |
| Part Nunber | A9N3P04C |
| MRP BDT (Tk) | ৳2,560.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}