Product Brand |
ABB |
| Product main category | AX & AF |
| Compatibility sub category | AX09-AX25 |
| Poles description | 3P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC |
| Control circuit voltage | 230 V AC |
| [Ie] rated operational current | 9-25A |
| Auxiliary contact | 1NO + 0NC |
| Mechanical durability | 10 Mcycles |
| Height x Width x Depth | 74 mm x 44 mm x 74 mm |
| Product weight | 0.326 kg |
| Country of origin | Bulgaria |
| Standards | EN 60947-4-1 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳1,375.00
was
৳2,500.00
Details
More Information
| Manufacturer | ABB |
|---|---|
| Ampere (A) - AC3 | 9A |
| Rated Power - kW | 4KW |
| Coil voltage (V) | 230V AC |
| Part Nunber | AX09-30-10-80 |
| MRP BDT (Tk) | ৳2,500.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}