Product Brand |
LS |
| Product main category | METASOL |
| Compatibility sub category | MC-9b-MC-22b |
| Poles description | 3P |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC |
| Control circuit voltage | 220 V AC |
| [Ie] rated operational current | 9-22A |
| Auxiliary contact | 1NO + 0NC |
| Mechanical durability | 15 Mcycles |
| Height x Width x Depth | 73.5 mm x 45 mm x 87.4 mm |
| Product weight | 0.34 kg |
| Standards | EN 60947-4-1 |
| Country of origin | Koria |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳1,840.00
was
৳2,300.00
Details
More Information
| Manufacturer | LS |
|---|---|
| Ampere (A) - AC3 | 9A |
| Rated Power - kW | 4KW |
| Coil voltage (V) | 220V AC |
| Part Nunber | MC-9b - 220V AC |
| MRP BDT (Tk) | ৳2,300.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}