Product Brand |
ABB |
| Product main category | UA capacitor contactors |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Control supply voltage | 220…230 V AC |
| Auxiliary contacts | 0NC + 0NO |
| Capacity | 50KVAR @ 400...415V AC |
| Operating current at AC-6b at 690 V |
75 A |
| Mechanical service life | |
| Height x Width x Depth | 150 mm x 70 mm x 140 mm |
| Product weight | 1.35 Kg |
| Warranty period | 12 Month |
| Standards |
Special Price
৳14,400.00
was
৳24,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | ABB |
|---|---|
| Part Nunber | UA 75-30-11 RA |
| MRP BDT (Tk) | ৳24,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}