Technical Spec |
Schneider (CVS) |
| Breaker Rating | 320-600A |
| Product Main model | Easypact CVS |
| Product Sub model | |
| Poles description | 3P |
| Circuit breaker type | Adjustable |
| Breaking capacity | 36 KA |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC |
| Device application | Distribution |
| Trip unit technology | Electronic |
| Protection type | Overload protection (thermal) |
| Instantaneous short-circuit protection | |
| Trip unit protection functions | LI |
| Auxiliary contact composition | Without |
| Mechanical durability | 15000 cycles |
| Connection pitch | 45 mm |
| Height x Width x Depth | 255 mm x 140 mm x 110 mm |
| Product weight | |
| Standards | NEMA AB1 HIC, IEC 60947-2 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳37,813.00
was
৳68,750.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Ampere Rating (A) | 600A |
| Breaker Type | Adjustable |
| Number of Poles | 3P |
| Breaking Capacity (Icu) | 36KA |
| Part Nunber | LV563306 |
| MRP BDT (Tk) | ৳68,750.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}