Product Brand |
Schneider |
| Product main category | TeSys capacitor contactors |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Control supply voltage | 220 V AC |
| Auxiliary contacts | 2NC + 1NO |
| Capacity | 63KVAR @ 400...415V AC |
| Operating current at AC-6b at 690 V |
92 A |
| Mechanical service life | |
| Height x Width x Depth | 180 mm x 85 mm x 154 mm |
| Product weight | 1.65 Kg |
| Warranty period | 12 Month |
| Standards | IEC 60947-4-1 |
Special Price
৳19,200.00
was
৳32,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Part Nunber | LC1DWK12M7 |
| MRP BDT (Tk) | ৳32,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}