Technical Spec |
EVOLIS - Schneider |
| Breaker Rating | 630A |
| Product Model | EVOLIS 25KA, 12KV |
| Circuit breaker type | Fixed |
| Breaking capacity | 25 KA |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC |
| Mechanical life cycle | 10000 |
| Dimension (H x W x D) | 535 mm x 470 mm x 429 mm |
| Weight (Kg) | 51 Kg |
| Standards | IEC 62271-100 |
Special Price
৳420,000.00
was
৳700,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Ampere Rating (A) | 630A |
| Breaker Type | Fixed |
| Breaking Capacity (Icu) | 25KA |
| Part Nunber | EVOLIS630F |
| MRP BDT (Tk) | ৳700,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}