Product Brand |
PCE |
| Product main category | Industrial Plug |
| Connector Series | Mobile Plug |
| Kind of connector | Male |
| Connector | Plug |
| Rated current | 63 A |
| Rated voltage | 230V AC |
| Type of pin configuration | 1L+N+PE |
| Number of pins | 3-Pin |
| Wire cross section | 2.5...6mm2 |
| Electrical mounting | Screw terminal |
| Contact material | Brass |
| IP rating | IP67 |
| Dimension (H x W x D) mm | |
| Product weight | |
| Standards | IEC 60309 |
| Country of Origin | Austria |
৳5,500.00
Details
More Information
| Manufacturer | PCE |
|---|---|
| Ampere Rating (A) | 63A |
| Part Nunber | 033-6 |
| MRP BDT (Tk) | ৳5,500.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}