Technical Spec |
Siemens |
| Breaker Rating | 25A, 40A, 63A |
| Product Model | 5SV |
| Product type | RCCB |
| Poles description | 4P |
| Network type | AC |
| Network frequency | 50 Hz |
| [Ue] rated operational voltage | 230...400 V AC |
| Earth-leakage sensitivity | 30 mA /100mA / 300mA |
| Earth-leakage protection class | Class AC |
| Over Current Protection | No |
| Control type | Toggle |
| Mounting support | DIN rail |
| Trip unit technology | Voltage independent |
| Mechanical durability | 10000 |
| Height x Width x Depth | 90 mm x 72 mm x 70 mm |
| Product weight | .35 Kg |
| Standards | DIN EN 61346-2 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳6,400.00
was
৳7,900.00
Details
More Information
| Manufacturer | Siemens |
|---|---|
| Ampere Rating (A) | 63A |
| Number of Poles | 4P |
| Sensitivity (mA) | 100 mA |
| Part Nunber | 5SV4446-0 |
| MRP BDT (Tk) | ৳7,900.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}