Technical Spec |
Acti-9 |
| Breaker Rating | 6-63A |
| Product Model | A9L |
| Poles description | 4P |
| Breaking capacity | 10 KA |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Network type | AC/DC |
| [Ue] rated operational voltage | 240-415 V AC, 220-250 V DC |
| Characteristic | C- Curve |
| Control type | Toggle |
| Mounting support | 35 mm DIN rail |
| Trip unit technology | Thermal-magnetic |
| Mechanical durability | 20000 cycles |
| Height x Width x Depth | 85 mm x 72mm x 77.5 mm |
| Product weight | 0.415 kg |
| Standards | IEC/EN 60898-1, IEC 60947-2 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳2,338.00
was
৳4,250.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Ampere Rating (A) | 63A |
| Number of Poles | 4P |
| Breaking Capacity (Icu) | 10KA |
| Part Nunber | A9N4P63C |
| MRP BDT (Tk) | ৳4,250.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}