Technical Spec |
F200 AC |
| Breaker Rating | 25A , 40A, 63A, 80A, 100A |
| Product Model | F200 AC |
| Product type | RCCB |
| Poles description | 4P |
| Network type | AC |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| [Ue] rated operational voltage | 240 V AC |
| Earth-leakage sensitivity | 30 mA |
| Earth-leakage protection class | Class AC |
| Over Current Protection | No |
| Control type | Toggle |
| Mounting support | DIN rail |
| Trip unit technology | Voltage independent |
| Mechanical durability | 20000 cycles |
| Height x Width x Depth | 85 mm x 70 mm x 69 mm |
| Product weight | 0.35 kg |
| Standards | EC/EN 61008 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳10,000.00
was
৳20,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | ABB |
|---|---|
| Ampere Rating (A) | 63A |
| Number of Poles | 4P |
| Sensitivity (mA) | 30 mA |
| Part Nunber | F204AC-63/0.03 |
| MRP BDT (Tk) | ৳20,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}