Technical Spec |
Acti-9 |
| Breaker Rating | 6 - 45A |
| Product Model | Acti-9 |
| Product type | RCBO / ELCB |
| Poles description | 1P + N |
| Network type | AC |
| Network frequency | 50/60 Hz |
| [Ue] rated operational voltage | 240 V AC |
| Earth-leakage sensitivity | 30 mA |
| Earth-leakage protection class | Class A |
| Residual current tripping technology | Voltage dependent |
| Over Current Protection | Yes |
| Control type | Toggle |
| Mounting support | DIN rail |
| Trip unit technology | Voltage independent |
| Mechanical durability | 20000 cycles |
| Height x Width x Depth | 110 mm x 18 mm x 77.5 mm |
| Product weight | 0.205 kg |
| Standards | IEC 61008-1 |
| Warranty period | 12 month |
Special Price
৳5,200.00
was
৳8,000.00
Details
More Information
| Manufacturer | Schneider Electric |
|---|---|
| Ampere Rating (A) | 6A |
| Number of Poles | 2P |
| Sensitivity (mA) | 30 mA |
| Part Nunber | A9D11806 |
| MRP BDT (Tk) | ৳8,000.00 |
Reviews
{{title}}
{{detail}}